Zespół Szkół w Dąbrowicy - Witamy
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Administrator   
środa, 24 sierpnia 2016 08:57

Rok szkolny 2016/2017 rozpoczynamy Mszą Świętą w Nowym Kościele w Łapanowie 1 września o godzinie 815 .

 

tekst alternatywny

 
III Edycja Projektu „Szachy pod dębem” w ZS w Dąbrowicy PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Krystyna Migdał   
wtorek, 14 czerwca 2016 05:32

W Zespole Szkół im. prof. Jana Zdzisława Włodka w Dąbrowicy zakończono realizację III edycji projektu „Szachy pod dębem”. Projekt powstał w ramach programu Młody Obywatel organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Młody Obywatel to ogólnopolski program, którego celem jest promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazanie sposobów, dzięki którym młodzi ludzie mogą aktywnie działać w swoim najbliższym otoczeniu.

W tym roku program promuje aktywny sposób spędzania czasu. Placówki przystępujące do realizacji zadań w roku szkolnym 2015/2016 miały do wyboru jeden z trzech tematów: „Ruch z sensem”, „Kronika sportowa” i „Sztafeta dyskusji”.

Tym razem młodzież Szkolnego Klubu Logistyki działającego w Zespole Szkół w Dąbrowicy pod opieką mgr Krystyny Migdał wybrała zagadnienie drugie – „Kronika sportowa”. Zadanie polegało na przywróceniu swojej społeczności dawnych gier i zabaw poprzez zorganizowanie lokalnych rozgrywek.

Więcej…
 
Kampania Szkolnego Klubu Logistyki z Dąbrowicy w Światowym Dniu bez Papierosa PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Krystyna Migdał   
piątek, 03 czerwca 2016 08:54

Światowy Dzień bez Papierosa obchodzony jest 31 maja. Ustanowiony został przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów.

Palacze częściej zapadają na: nowotwory jamy ustnej, gardła, krtani, płuc oraz innych narządów, choroby układu krążenia, udary, choroby układu oddechowego (np. przewlekłą obturacyjną chorobę płuc), chorobę Crohna, osteoporozę, chorobę Alzheimera, a także nowotwory szyjki macicy, trzustki i nerki.

Jak podają smutne statystyki, w Polsce co roku 70000 mieszkańców umiera z powodu palenia tytoniu, a  8000 zgonów jest spowodowanych biernym paleniem.

Więcej…
 
Warsztaty kulinarne w Dziennym Domu Opieki Senior-Wigor w Bochni PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Anna Jop   
poniedziałek, 30 maja 2016 14:11

19 maja 2016 roku uczniowie Zespołu Szkół w Dąbrowicy wraz z Wicestarostą Panem Józefem Mroczkiem i Przewodniczącą Rady Powiatu Panią Bernadettą Gąsiorek uczestniczyli w warsztatach kulinarnych zorganizowanych w Dziennym Domu Opieki Senior-Wigor w Bochni.
Przygotowane zostały potrawy lekkie i dietetyczne: udka z indyka w białym winie, piersi z kurczaka w cieście francuskim, sałatka z rukoli i białej rzodkwi z oliwą z oliwek, sałatka wiosenna z dipem koperkowo-bazyliowym, kasza – Quinoa, deser z kaszy jaglanej i napój ze świeżego szpinaku z owocami Goji.
W warsztatach wzięli udział pensjonariusze Domu Opieki.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

 
POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Kinga Fasuga   
poniedziałek, 30 maja 2016 14:08

29 kwietnia odbyło się pożegnanie klasy IV technikum, w którym uczniowie kształcili się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik logistyk i technik rolnik. Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klasy III Technikum. Dyrektor szkoły mgr Marcin Budzyn wraz z wychowawcą klasy mgr inż. Kingą Fasugą wręczyli nagrody i dyplomy dla uczniów wyróżniających się wzorowym zachowaniem oraz bardzo dobrymi wynikami w nauce. Świadectwo z czerwonym paskiem uzyskały Katarzyna Stokłosa i Daria Mardosz. Wyróżnienia otrzymali  również zasłużeni uczniowie za pracę na rzecz szkoły i klasy oraz za pomoc w organizacji imprez środowiskowych. Mgr Krystyna Migdał wręczyła nagrody i dyplomy młodzieży, która uczestniczyła w pracach Szkolnego Klubu Logistyki. Część artystyczną uświetniło przedstawienie i prezentacja multimedialna pt. „Takich Was zapamiętamy”, które wzruszyły maturzystów do łez. Na pamiątkę każdy abiturient otrzymał od trzecioklasistów dyplom i fotografię w ramce.

 
IV Nocny Maraton Czytelniczy w Zespole Szkół w Dąbrowicy PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Iwona Mrożek   
piątek, 06 maja 2016 04:05

W nocy z 28 na 29 kwietnia 2016 roku odbył się IV Nocny Maraton Czytelniczy zorganizowany przez Zespół Szkół w Dąbrowicy i Biblioteką Pedagogiczną w Bochni. Tym razem gośćmi nocnej imprezy byli uczniowie Gimnazjum nr 2 w Bochni i Gimnazjum w Nieszkowicach Małych. Imprezę przygotowano w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Spotkanie jak zwykle rozpoczęło się wspólnym śpiewaniem i zabawą przy grillu. Kiedy zapadł zmierzch wszyscy uczestnicy przenieśli się do budynku szkoły gdzie czekały na nich liczne atrakcje. Na początek przeprowadzono Turniej Trójmagiczny „Wiedzy o Harrym Potterze” przygotowany przez panie: Magdalenę Szczeblewską oraz Barbarę Szołdrowską z Biblioteki Pedagogicznej w Bochni. Uczniowie biorący udział w turnieju najpierw musieli rozwiązać test indywidualny oparty o książkę JK. Rowling. Do kolejnego etapu przeszli już tylko wyłonieni finaliści, na których czekały zadania praktyczne: z wróżbiarstwa, wiedzy o eliksirach i obrony przed czarną magią. Laureaci musieli wykazać się wyjątkową fantazją, a wczucie się w rolę było równie wysoko punktowane. Dodatkowe zadanie oparte na logice okazało się wyjątkowo trudne. Ostatecznie jury w składzie: prof. Snape, Minerwa McGonagall oraz Hermiona Granger podjęło jednogłośny werdykt, a nagrody książkowe otrzymali wszyscy finaliści.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 69